Deszczowe otwarcie

Powiększ
Deszczowe otwarcie
Pomimo bardzo niesprzyjającej aury w niedzielę w Zgórsku podczas otwarcia sezonu motocyklowo - rowerowego pojawiło się 70 zmotoryzowanych z 32 miejscowości.

 

Ten rodzinny bezalkoholowy event rozpoczął się tradycyjnie od Mszy św., poświęcenia pojazdów i błogosławieństa kierowców. Niestety w zwiazku z padającym deszczem ze względów bezpieczeństwa odwołane zostały przejazdy motocyklowy i rowerowy.

Pomimo to podczas całej imprezy przewinęły się setki osób, które mogły podziwiać motory, motocykle i quady różnych marek,

bawić się podczas koncertów zespołów „Brutta" i „Zbóje” ,

czy popróbować kuchni regionalnej w wykonaniu gospodyń z miejscowości wchodzących w skład parafii. Odbyły się również konkursy, w których do wygrania były skuter, rowery, kaski rowerowe, piłki, plecaki, itp. Uczestnicy mogli zapoznać się także z materiałami o szkodliwości spożywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Organizatorami imprezy były: Parafia św. Mikołaja w Zgórsku i sołectwa wchodzące w jej skład, SCKiB w Radomyślu Wielkim i Piątkowczanka. Imprezie patronował m.in. Burmistrz Radomyśla Wielkiego.

Więcej zdjęć: kliknij tutaj .

7 maja 2019