Ostatni tacy gimnazjaliści

Powiększ
Ostatni tacy gimnazjaliści
Ostatni rok szkolny z gimnazjami za nami. 24 uczniów z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim ma szczególne powody do zadowolenia, bowiem otrzymało świadectwo z paskiem.

 

Uroczysty apel, który odbył się 19 czerwca na zakończenie funkcjonowania gimnazjum i roku szkolnego 2018/19, był okazją do nagrodzenia wyróżniających się uczniów.

Best of the best

- Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie. Za nami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń, sukcesów, czasami porażek. Po 10 miesiącach nauki nadszedł czas zapłaty w postaci świadectwa ukończenia gimnazjum. Wszystkim należą się słowa uznania, ale na szczególne wyróżnienie zasługują ci, którzy uzyskali bardzo wysoką średnią ocen, powyżej 5,2. Gratulacje te kieruję do Marceliny Wilk (średnia 5,33), Isabel Pietras (5,27), Adama Szczurka (5,22) – mówił dyrektor Stanisław Tabor.

Uczniowie ci otrzymali statuetki, książki i listy gratulacyjne dla rodziców.

Wyróżnieni

Natomiast świadectwo z paskiem za średnią ocen w przedziale 4,75 – 5,29 i zachowanie wzorowe lub bardzo dobre odebrało jeszcze 21 uczniów. Do tej grupy należą:

1.           Barbara Cichoń, Krystian Drąg - 5,05;

2.           Oliwia Studniarz, Anita Wolak, Patryk Smagacz, Wiktoria Cichoń, Tomasz Bajger - 5,0;

3.           Kinga Jurkowska, Daria Falarz - 4,94;

4.           Karolina Burbano, Dominik Kołacz - 4,88;

5.           Karolina Ryba, Kacper Bukała, Konrad Guła, Justyna Kuśnierz, Jakub Oleksiak - 4,83;

6.           Dawid Cichoń, Krzysztof Kilian, Patryk Wiercioch, Julia Pietrucha, Anna Zaręba - 4,77.

Dyrekcja szkoły wyróżniła uczniów, którzy w całym roku szkolnym nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej i tym samym mogli poszczycić się 100% frekwencją. Są to: Adrian Irla, Isabel Pietras, Szczepan Węgrzyn, Konrad Guła, Przemysław Kilian.

Ponadto podziękowania otrzymali Dawid Cichoń, Arkadiusz Działo, Wiktoria Cichoń, Marcelina Wilk, czyli uczniowie z pocztu sztandarowego, którzy reprezentowali szkołę podczas różnych uroczystości, a także Samorząd Uczniowski (Magdziarz Tomasz, Cieśla Magdalena, Wilk Marcelina), jak również  Spółdzielnia Uczniowska Grosik (Oliwia Studniarz, Barbara Krawiec, Aleksandra Stopa, Gabriela Bugaj, Marlena Machnik).

Pożegnanie

- Drodzy absolwenci, nasze spotkanie ma charakter historyczny; po pierwsze - spotykamy się w takim gronie po raz ostatni, po drugie - jesteście ostatnim rocznikiem wygaszanego gimnazjum, po trzecie - temu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w tej szkole to historia, a jednocześnie początek nowego czasu. Przed wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Powinniście więc wyznaczyć sobie cel, który zamierzacie osiągnąć. Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w gimnazjum dodały wam odwagi, wiary w siebie i pomagały dotrzeć do wyznaczonego celu. Życzymy wam również, abyście w kolejnej szkole odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół oraz - co również bardzo ważne - spotkali życzliwych, a jednocześnie wymagających nauczycieli – pożegnał uczniów dyrektor.

26 czerwca 2019