Integracyjny wyjazd

Powiększ
Integracyjny wyjazd
Wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Pniu i uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Pniu (placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina”) wraz z rodzicami oraz terapeutami odwiedzili Sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu.

Wyjazdowi przewodniczył ks. Mariusz Florek, wikariusz pracujący w tych placówkach. W programie znalazł się Klasztor Sióstr Klarysek, w Kościele Trójcy św. odbyła się msza św. Następnie uczestnicy zwiedzili ołtarz papieski i po obiedzie w domu pielgrzyma szczęśliwie wrócili do domów.

Udział w wyjeździe rodziców stał się okazją do głębszej integracji z personelem placówek. Ma ona celu wymianę doświadczeń, podzielenia się swoimi uwagami z terapeutami na temat funkcjonowania ich dzieci oraz do lepszego poznania się. To także okazja do odpoczynku, odrobiny wytchnienia oraz oderwania się od codzienności. Rodzice bardzo cenią sobie taka formę integracji, gdyż jest to dla nich okazja do podzielenia się opiniami czy przemyśleniami na innym gruncie niż na oficjalnych zebraniach w placówce. Wyjazdom integracyjnym towarzyszy przyjazna atmosfera, zachęcająca do rozmów, do podzielenia się własnymi troskami i radościami.

Przedstawiciele placówek wdzięczni są rodzicom, za chęć uczestnictwa w organizowanych wyjazdach, za zaufanie i współpracę, dzięki której praca może przynosić zadowalające dla obu stron efekty.

7 października 2019