W odnowionej sali gimnastycznej

Powiększ
W odnowionej sali gimnastycznej
11 października Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim celebrował Dzień Edukacji Narodowej. Nie był to jedyny powód do świętowania.

Spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela odbyło się w wyremontowanej sali gimnastycznej. Udało się tego dokonać dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy pomogli w tej inwestycji. Najwięcej słów wdzięczności padło pod adresem burmistrza Józefa Rybińskiego. Dzięki wsparciu finansowemu gminy, przychylności burmistrza i radnych udało się wyremontować salę, w której obecnie ćwiczy blisko 200 uczniów – powiedziała pani Anna Brożyna.

Młodzież szkoły także skierowała swoje słowa podziękowania dla pana Burmistrza, doceniając jego trud i zaangażowanie w działania na rzecz Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim. Słowa podziękowania należą się także firmie „Stopmal”, dzięki ich pracowitości, zaangażowaniu udało się szybko, sprawnie przeprowadzić remont w okresie wakacyjnym.

Sala oprócz tego, że służy uczniom, ma także charakter widowiskowy – odbywają się w niej uroczystości organizowane przez stowarzyszenia i przedszkola. Obecnie mogą one odbywać się w godnych warunkach i ładnej oprawie. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom ducha sportowej rywalizacji, kierowania się zasadami „fair-play”, sportowych sukcesów i satysfakcji z osiąganych wyników.

Spotkanie uświetniła akademia, którą przygotowali uczniowie klasy IV Technikum oraz przedstawiciele klasy I Technikum. W przejmujących słowach pokazali oni trud i odpowiedzialność związaną z pracą nauczycieli. Pedagogom życzyli satysfakcji z pracy, a także cierpliwości w  przekazywaniu wiedzy. Program artystyczny zakończył przepiękny walc w wykonaniu uczniów klasy maturalnej. Zarówno uczniowie jak i goście byli zachwyceni przepiękną akademią, pełną ciepłych i wzruszających słów, a wykonanie tańca wszystkim zaparło dech w piersiach. Pani Dyrektor podziękowała młodzieży za ich trud i zaangażowanie w przygotowanie spotkania. Wszystkim nauczycielom życzyła radości z możliwości pracy z młodzieżą, sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trudbył źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

16 października 2019