Cesarski Wiedeń – piękna Bratysława

Powiększ
Cesarski Wiedeń – piękna Bratysława
Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Z takiego założenia wyszli również uczniowie Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim, którzy w dniach 14-16 października wybrali się na wycieczkę do Wiednia i Bratysławy.

Zarówno uczniowie, jak i opiekunowie z niecierpliwością czekali na ten wyjazd, który rozpoczął się już o północy.  W pierwszy dzień ruszyliśmy śladami Jana III Sobieskiego na wzgórze Kahlenberg, gdzie miała miejsce Odsiecz Wiedeńska oraz podziwialiśmy piękną panoramę Wiednia. Następnie w samym Wiedniu spotkaliśmy się z lokalnym przewodnikiem, który w ciekawy sposób przedstawił nam historię miasta i jego zabytki m.in. XIX wieczny Ring, katedra Św. Stefana, Opera, Plac Marii Teresy, Parlament, Belweder, Ratusz. Nie mogło również zabraknąć spaceru po najbardziej reprezentacyjnych uliczkach Wiednia - Graben, Kohlnmarkt, Kartnerstrasse.

Na drugi dzień za cel obraliśmy sobie Pałac Schonbrunn, czyli letnią rezydencję Habsburgów, gdzie poza pięknymi komnatami zwiedziliśmy również powozownię cesarską i spacerowaliśmy w Parku Cesarzowej Sisi. Następnie udaliśmy się do Domu Mozarta i na Hundertwasser Haus. Atrakcji tego dnia nie było końca, bo w godzinach popołudniowych wybraliśmy się na Prater - Cesarskie Wesołe Miasteczko. A tam dopiero zabawa dla wszystkich się rozpoczęła…

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania pięknej Bratysławy. I tam również lokalny przewodnik przedstawiał nam historię miasta i jego zabytki. Zwiedziliśmy m. in. gotycką Katedrę Św. Marcina, Stare Miasto, Ratusz, Bramę Michała, Pałac Biskupi i zamek.

I jak wszystko, co dobre, szybko się kończy, tak i było u nas. Wszyscy uczestnicy żałowali, że czas wycieczki tak szybko minął. Zaopatrzeni we wspaniałe wrażenia, niezapomniane wspomnienia oraz pamiątkowe zdjęcia szczęśliwie wróciliśmy do domu. I już dziś wszyscy chórem stwierdzili, że taki wyjazd musimy powtórzyć w najbliższym czasie….

Dziękujemy Panom kierowcom za wytrwałość, Pani pilot za zaangażowanie, a naszym opiekunom za wyrozumiałość. Warto tutaj wspomnieć, że bez wsparcia finansowego wielu osób i instytucji nasz wyjazd nie doszedł by do skutku. I z tego miejsca im wszystkim serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć: kliknij tutaj .

25 października 2019