Zdrowo i smacznie

Powiększ
Zdrowo i smacznie
Europejski Dzień Zdrowego Śniadania w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Janowcu.

 

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Małgorzata Krzystyniak, Grażyna Chmura i Małgorzata Jeniec wraz z uczniami klas I - III i ich rodzicami zorganizowały uroczyste, zdrowe śniadanie w swojej szkole. Już od godziny 8.00 wspólnie z wychowankami podjęły aktywne działania aby przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki zostały podzielone na grupy odpowiedzialne za przygotowanie poszczególnych elementów śniadania.

Zorganizowano stoły wypełnione różnorodnymi produktami, obejmujące wyspy: kanapkową, warzywną, owocową, nabiałową oraz przekąski i napoje. Przygotowania przebiegały sprawnie pod okiem opiekunek. Wszystko świetnie się udało, śniadanie wyjątkowo smakowało, było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne – uczestnicy podchodzili do stołu z kolorowymi „wyspami smakowymi” i wybierali to co lubią, co jest smaczne i zdrowe. Dzieci nie zapomniały też o poczęstunku dla nauczycieli i kolegów ze starszych klas. Wszyscy mieli wielką frajdę z dzielenia się z innymi oraz możliwość komponowania własnego posiłku. Trzeba przyznać, że zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo …mniaaam palce lizać!

Uczniowie dowiedzieli się co lubią jadać na śniadanie ich koledzy i nauczyciele, jak również dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Akcja została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni będą pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

15 listopada 2019