Misiowe święto

Powiększ
Misiowe święto
25 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Janowcu uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki, jak co roku, włączyli się w obchody „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.

W tym dniu wszyscy uczestnicy przynieśli swoje ulubione pluszaki, by przedstawić je koleżankom i kolegom oraz wykonali pracę plastyczną „Zaprojektuj ubranko dla swojego misiaczka”. Prace te zostały umieszczone na wystawie „Misie przytulisie” na korytarzu szkolnym. Wszyscy uczestnicy wraz ze swoimi przytulankami brali udział we wspólnym oglądaniu filmu edukacyjnego – „Przygody Kubusia Puchatka”. Odbył się również mini – konkurs związany z postaciami misiów, bohaterów bajek i opowiadań. Uczniowie wysłuchali czytanego tekstu– opowiadania i bajki o misiach „Serduszko małego misia” i nauczyli się rymowanki „Misiu, misiu”.

Wszystkich uczestników obchodów misiowego święta czekała wesoła sesja zdjęciowa z pluszakami. Na zakończenie obchodów zostały wręczone uczestnikom wspólnych zabaw „słodkie niespodzianki”. Zabawa wszystkim bardzo się podobała i sprawiła wiele radości.

Organizatorkami obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Grażyna Chmura i Małgorzata Krzystyniak.

26 listopada 2019