Z zapałem na jarmarku

Powiększ
Z zapałem na jarmarku
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudzie reprezentowały Gminę Radomyśl Wielki podczas Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu.

 

W Rudzie z dniem 1 października formalnie rozpoczęło swoją działalność Koło Gospodyń Wiejskich. „Kobiety gospodarne i wyjątkowe”, bo tak o sobie mówią z uśmiechem założycielki koła, końcem września zorganizowały spotkanie założycielskie, złożyły niezbędne dokumenty rejestracyjne i załatwiły wszystkie niezbędne formalności, a nawet zdążyły złożyć wniosek o dotację jeszcze na ten rok.

Członkinie koła, a jest ich aż 38, to grupa aktywnych kobiet, w różnym wieku, o różnych talentach i umiejętnościach. Kobiety w listopadzie spotkały się i postanowiły wykorzystać swój zapał i chęci do pracy.

Efektem wspólnej pracy i dobrej organizacji pań był udział Koła Gospodyń Wiejskich w Rudzie w Powiatowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu. Podczas Jarmarku można było skosztować specjałów przygotowanych przez panie. W swojej inicjatywie mogły liczyć na pomoc i wsparcie ze strony sołtysa wsi Mariana Dziekana.

Więcej zdjęć: kliknij tutaj .

20 grudnia 2019