100 dni do matury

Powiększ
100 dni do matury
Słowa znanej piosenki Agnieszki Osieckiej, „Niech żyje bal, bo życie to bal jest nad bale…” stanowiły motto balu studniówkowego Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim, który miał miejsce się 25 stycznia.

Uczniowie klasy IV Technikum wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym uczestniczyli w jedynym i niepowtarzalnym balu studniówkowym, który każdy młody człowiek przystępujący do egzaminu maturalnego zapamiętuje na długie lata. Wraca się bowiem myślami do czasów szkolnej młodości, radości, trudnych wyborów, wielu emocji, wspomina przyjaźnie, miłości, wspólne spotkania, imprezy i szkołę.

Bal studniówkowy wyznacza symboliczne 100 dni do matury, czyli do jednego z ważniejszych egzaminów w życiu człowieka. Nie jest to pierwszy egzamin w szkolnym życiu maturzystów – za nimi bowiem trudne egzaminy zawodowe. Matura jest jednak umowną granicą, za którą zaczyna się dorosłe życie – na własny rachunek, bez parasola ochronnego w postaci rodziców, a także nauczycieli.

Matura bywa nazywana egzaminem dojrzałości. A dojrzałość to odpowiedzialność za siebie, za swoje czyny i za osoby, z którymi przyjdzie iść przez życie. Dojrzałość to również trudna sztuka dokonywania wyborów, to umiejętność dochowania wierności sobie, własnym zasadom i przekonaniom.

Pani dyrektor życzyła wszystkim maturzystom, aby zawsze w dorosłym życiu wiedzieli, dokąd zmierzają, aby mieli jasno sprecyzowane cele, dokonywali dobrych wyborów i podejmowali właściwe decyzje. Podziękowała także uczniom za ich piękne słowa skierowane do nauczycieli, które są wyrazem wdzięczności dla trudnej pracy pedagogicznej.

Słowa podziękowania skierowane zostały także do Moniki Szocik, wychowawczyni klasy IV Technikum, za jej codzienną cierpliwą, pełną ciepła i życzliwości pracę na rzecz swoich wychowanków, kształtowanie w uczniach etycznych i moralnych postaw oraz do wszystkim nauczycieli za  pełną zaangażowania działalność dydaktyczna, za wysiłek włożony w przygotowanie do egzaminów zawodowych i do matury. Słowa podziękowania skierowane zostały także do przedstawicieli rodziców, w podziękowaniu za życzliwość, wsparcie w trudnym procesie wychowawczym, pomoc w zorganizowaniu dzisiejszego balu.

Uczniowie zaprezentowali, zgodnie z tradycją, przepiękne wykonanie poloneza, do którego wykonania przygotowała młodzież Marzena Ratusińska. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli „walc profesorski”, który stanowił podziękowanie nauczycielom za ich czteroletni trud pedagogiczny i wychowawczy.

Teraz pozostało już tylko oczekiwania, aż zakwitną kasztany, które są symbolem zbliżających się egzaminów maturalnych. Maturzystom dziękujemy za wspaniałą zabawę i życzymy równie wspaniałych wyników na maturze.

3 lutego 2020