Aktywnie podczas ferii

Powiększ
Aktywnie podczas ferii
Podczas tegorocznych ferii uczniowie mogli skorzystać z ciekawej oferty zajęć przygotowanych przez ośrodek kultury i szkoły podstawowe, a które finansowo wsparł Urząd Miejski. Uczestniczyły w nich setki dzieci.

 

Uczniowie atrakcyjnie spędzili wolne dni m.in. wyjeżdżając poza swoje rodzinne miejscowości: do Mielca, Tarnowa czy Dąbrowy Tarnowskiej. Byli na basenach, w kinach, mieli do dyspozycji sale zabaw, w których dostępne były dla nich atrakcje, tak przygotowane, aby rozwijały sprawność i koordynację oraz orientację w przestrzeni. Zajęcia feryjne odbywały się także w szkołach. Były bale karnawałowe, gry i zabawy, turnieje sportowe oraz zajęcia plastyczno-techniczne.

Bal
Oto co robiły dzieciaki z Dąbówki Wisłockiej. Na poczatku ferii odbyła się zabawa choinkowa w miejscowej szkole. Uczniowie wszystkich klas świetnie się bawili w rytm muzyki przygotowanej przez  pana Jerzego Kiliana. Imprezę uświetniły również gry i zabawy oraz wybór Króla i Królowej Balu. Królem balu został Konrad Janeczek z klasy III a Królową Martynka Ujas z Oddziału Przedszkolnego. Gratulujemy!

Z kulkami
14 stycznia uczniowie klasy III oraz przedszkolaki spędzili w Kulkolandzie w Radomyślu Wielkim. Wspólna zabawa została uświetniona malowaniem twarzy wcielając się w ulubioną postać bajkową. Na dzieci czekały również takie atrakcje jak: karuzela, dmuchana zjeżdżalnia, labirynt, huśtawki i wiele innych.

Pizza party
Z kolei 15 stycznia uczniowie SP w Dąbrówce Wisłockiej wybrali się wraz z opiekunami do „Pietro Party” w Czarnej. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Przede wszystkim poznali tajniki przygotowywania włoskiej pizzy uwieńczone warsztatami, w których każdy mógł wziąć udział. Nie zabrakło również tańców w rytm ulubionej muzyki oraz rywalizacji podczas konkurencji, w których uczniowie zdobyli atrakcyjne nagrody.

Gminne dofinansowanie

Pozalekcyjne zajęcia sportowe i opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów zostały zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu władz gminy w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Podczas zajęć przekazywane były uczniom treści związane z profilaktyką uzależnień.

6 lutego 2020