EkoWalentynki - EkoDulczaMała!

Powiększ
EkoWalentynki - EkoDulczaMała!
W Dniu Zakochanych, 14 lutego, Szkolne Koło Wolontariatu przystąpiło do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. Wolontariusze rozdali ponad 200 lizaków w kształcie serca w zamian za przynoszone przez przedszkolaków, uczniów i nauczycieli zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Podobnie jak w roku ubiegłym w ramach „EkoWalentynek” wolontariusze z Dulczy Małej chcieli pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Uczniowie przypomnieli, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.  Jak wiadomo zużyte baterie są bardzo niebezpieczne dla naszego środowiska i należy je wrzucać do odpowiednich pojemników. Zbiórka baterii i elektroodpadów będzie prowadzona w szkole do 22 kwietnia 2020 roku, czyli do Dnia Ziemi!

Bezpłatne pojemniki do zbiórki baterii i wsparcie finansowe na zakup walentynkowych upominków to zasługa pana Dominika Dobrowolskiego, który jest organizatorem EkoWalentynek. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.

Bardzo się cieszymy z wielkiego zaangażowania całej społeczności w Dulczy Małej i zachęcamy do dalszego udziału w akcji!

19 lutego 2020