Nasz pracownik w ogólnopolskim teleturnieju

Powiększ
Nasz pracownik w ogólnopolskim teleturnieju
Krzysztof Babiarz - pracownik Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim - wziął udział w telewizyjnym turnieju „Jeden z Dziesięciu”, emitowanym w Programie 1 Telewizji Polskiej.

To bardzo popularny teleturniej, który sprawdza wiedzę z niemalże wszystkich dziedzin życia. Do tego zawodnicy muszą wykazać się także refleksem i opanowaniem, gdyż na odpowiedź jest tylko trzy sekundy. Ważna jest także taktyka i przynajmniej odrobina szczęścia.

- Jestem fanem tego programu już od wielu lat. Do udziału w nim można powiedzieć, że zachęcił mnie sam prowadzący - pan Tadeusz Sznuk, który wielokrotnie zapraszał widzów nie tylko do oglądania, ale i do startu. Gdy jesienią 2018 r. poinformował, że eliminacje do teleturnieju odbędą się w Krakowie, postanowiłem się zgłosić – opowiada Krzysztof. - Siedząc przed telewizorem i odpowiadając poprawnie średnio na 3/4 pytań, stwierdziłem, że pora się w końcu sprawdzić po drugiej stronie ekranu – dodaje.

Najpierw jednak trzeba było przejść eliminacje, na których pojawiają się setki osób. Trzeba swoje odstać w kolejce, a później zmierzyć się z zestawem 20 pytań, bardzo przekrojowych i zróżnicowanych, jak zresztą w samym teleturnieju. - Aby dostać się na telewizyjne nagranie trzeba odpowiedzieć poprawnie na minimum 17 pytań. Ta sztuka mi się udała – mówi Krzysztof.

Od eliminacji do nagrania w lubelskim studiu TVP minęło 7,5 miesiąca. Krzysztof wystąpił w siódmym odcinku 117. serii tego najdłużej emitowanego teleturnieju w Polsce. Z pierwszą rundą poradził sobie bez problemu. Druga zaczęła się od falstartu, ale potem udzielał już dobrych odpowiedzi. Z dwiema zachowanymi szansami dostał się do finału. Pojawiła się szansa na wygraną. Niemniej w ostatecznej rozgrywce najlepszy okazał się prawnik Piotr Piwowarczyk.

- Jeszcze raz gratuluję sukcesu zwycięzcy. Nagraniu towarzyszyły spore emocje i niestety duży stres, który był dekoncentrujący. Efektem tego brak poprawnych odpowiedzi na pytania, które przed telewizorem nie sprawiłyby mi pewnie problemu. Suma summarum warto było przeżyć tę przygodę. To telewizyjne wyzwanie było cennym życiowym doświadczeniem – podsumowuje swój udział w „Jednym z Dziesięciu”.

Teleturniej jest emitowany w edycjach, z których każda obejmuje 21 odcinków z czego ostatni jest finałowym. W nim bierze udział 10 zwycięzców z największą liczbą zdobytych punktów. Nagrodą główną jest 40 tys. zł dla zwycięzcy oraz 10 tys. zł dla zawodnika kończącego rozgrywkę z największą liczbą punktów.

25 lutego 2020