Lekcja na 12 gwiazdek

Powiększ
Lekcja na 12 gwiazdek
Uczniowie Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”.

Celem akacji jest pokazanie młodym Polakom, że mogą aktywnie wpływać na decyzje podejmowane przez unijne instytucje. Warsztaty miały miejsce 13 lutego 2020 roku i były prowadzone przez Monikę Lewicką – Bułatek i Joannę Sowińską. Uczestnikami byli uczniowie klasy II i IV Technikum. Szkolnym koordynatorem kampanii była pani Monika Szocik.

Tematem tegorocznego spotkania były: „Ja i Unia Europejska” i „Unia Europejska stawia na klimat”. Ten ostatni temat jest bardzo popularny i ważny w ostatnich czasach. Zmiany klimatu to jedno z największych zagrożeń, z jakim musimy się zmierzyć w najbliższej przyszłości. Na każdym z nas ciąży obowiązek podjęcia działań w celu zahamowania pogarszania się klimatu. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym temacie młodego pokolenia i uczulanie młodzieży na dokonywanie odpowiednich wyborów, podejmowanie właściwych działań. Wszyscy mamy do odegrania na tym polu ogromną rolę, ponieważ zmiany klimatu są problemem o zasięgu globalnym i mogą dotknąć każdego z nas.

Na podsumowanie spotkania odbyło się losowanie nagród. Atrakcyjność zajęć, przyjazna atmosfera, metody pracy prowadzących zajęcia oraz materiały edukacyjne sprawiły, że młodzież wiele z otrzymanych informacji na pewno wykorzysta w codziennym życiu – bo nasza planeta, to nasza przyszłość.

27 lutego 2020