Pamiętamy o sołtysach

Powiększ
Pamiętamy o sołtysach
11 marca przypada Dzień Sołtysa. To święto ponad 40 tysięcy Polek i Polaków, którzy często przez wiele lat pracują na rzecz lokalnych wspólnot. O sołtysach gminy Radomyśl Wielki nie zapomniały miejscowe władze samorządowe.

 

- Sołtysi są gospodarzami wsi i liderami społeczności lokalnych. Jak na dobrych gospodarzy przystało są zawsze blisko mieszkańców i ważnych dla nich spraw. Sprawowanie tej istotnej w samorządzie funkcji to przede wszystkim bycie głosem mieszkańców oraz reprezentowanie ich w działaniach na rzecz rozwoju i aktywizacji wsi. W imieniu władz samorządowych Gminy Radomyśl Wielki z okazji Dnia Sołtysa składam wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za pracę na rzecz małej ojczyzny - takie słowa skierował burmistrz Józef Rybiński do sołtysów podczas okolicznościowego spotkania.

Otrzymali oni również upominki. - Dziękujemy za tą miłą niespodziankę i pamięć oraz współpracę przynoszącą wymierne efekty w naszych sołectwach - dziękował Marek Wolak, sołtys z najstarszym stażem w naszej gminie.

13 marca 2020