Akcje online w Dulczy Małej

Powiększ
Akcje online w Dulczy Małej
Na przedszkolaków i uczniów z Dulczy Małej można zawsze liczyć. Chociaż, z wiadomego powodu, nie możemy się spotkać w Szkole, kontynuujemy w naszych domach akcje, które organizowaliśmy w roku ubiegłym.


Na szkolnej stronie ogłosiliśmy dla chętnych uczniów dwie akcje „na odległość”. Trzecia, o tematyce świątecznej, jest w trakcie realizacji. Oprócz tego przedszkolaki, podobnie jak dzieci z wielu krajów świata, podjęły własną inicjatywę - malowały kolorowe tęcze i wywieszały je w oknach swoich domów. Te radosne rysunki wnoszą radość i nadzieję w tym smutnym czasie pandemii, stanowią też gest wsparcia dla pracowników służby zdrowia.
Na czym polegały nasze akcje? Otóż: 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zorganizowaliśmy więc „Skarpetkowe wyzwanie online”. W tym dniu, w geście solidarności z osobami z zespołem Downa założyliśmy dwie różne, kolorowe skarpetki.
Z kolei 2 kwietnia br. przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a my ubraliśmy się wszyscy „na niebiesko”. Ważnym elementem inicjatyw było uwiecznienie naszego udziału w akcjach na zdjęciach i przesłanie ich na szkolną skrzynkę. Zdjęcia były na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej.
Zaangażowanie wszystkich nie było dla nas zaskoczeniem, nasze przedszkolaki i uczniowie zawsze chętnie włączają się  we wszelkie inicjatywy. Nie zawiedli nas nawet teraz, gdy kontakt i przepływ informacji odbywa się zdalnie. Zdjęcia napływały już od wczesnych godzin porannych. Zdjęcia - tylko tyle… i aż tyle. Liczą się takie małe „wielkie” gesty. To ważne i miłe, że w tych trudnych chwilach pamiętamy o innych.

7 kwietnia 2020