Ponownie najwyżej na Podkarpaciu

Powiększ
Ponownie najwyżej na Podkarpaciu
Gmina Radomyśl Wielki zajęła pierwsze miejsce na Podkarpaciu w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich w 16. edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”.

 

Źródłem danych wykorzystywanych do tworzenia zestawienia są publicznie dostępne bazy danych GUS i Ministerstwa Finansów oraz informacje udzielone przez samorządy w specjalnej e-ankiecie.

Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane zostało w podziale na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Gmina Radomyśl Wielki uzyskała 59,93 pkt. i znalazła się na 1. miejscu w naszym województwie (podobniej jak przed rokiem) i 40. w kraju (o jedną pozycję lepiej niż rok temu) w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 874 sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu „Rzeczpospolitej”. Pełne zestawienie: https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2020/gm_gmw

Zasady Rankingu Samorządów określa niezależna kapituła. Ocenia ona dokonania władz lokalnych pod względem zrównoważonego rozwoju, a to właśnie taka polityka może pomóc miastom i gminom przetrwać najtrudniejsze czasy. Zrównoważony rozwój zakłada bowiem odpowiedzialne gospodarowanie istniejącymi zasobami w celu budowania trwałego rozwoju w obszarze ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

2 listopada 2020