Konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021 tuż-tuż

Powiększ
Konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021 tuż-tuż
Już tylko 5 dni pozostało do rozpoczęcia głosowania internetowego w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2021.

Polskę będzie reprezentować lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej, laureatka jubileuszowego X konkursu na Drzewo Polski organizowanego przez Klub Gaja, która w zdobyła rekordową liczbę 15346 głosów.

Wiejska Dobrodziejka

Na potrzeby europejskiego konkursu naszą lipę nazwaliśmy Wiejską Dobrodziejką. Dawnym bowiem polskim zwyczajem, gdy na świat przyszła córka, sadzono lipę. Tak 170 lat temu było z naszą lipą, a może to zasługa ptaków? Rośnie na skraju wsi, w sąsiedztwie pól. Nic jej nie przeszkadzało, by szeroko rozłożyć konary (25 m). Stała się dobrodziejką, dając pracującym w polu cień, wędrującym wypoczynek, a pszczołom pożytek. Stojąca obok kapliczka św. Jana Nepomucena nadała miejscu magii. Nietypowa dla lipy uroda zaskakuje, jej piękno wyzwala podziw dla potęgi natury. Nie ma takiej drugiej! Lipa stała się miejscem spotkań i różnorakich koncertów. Przy dźwiękach muzyki czy wirujących w tańcu parach w jej otoczeniu zapominamy o codziennych troskach. Czy jesteście w stanie oprzeć się jej urokowi?

Zachęcamy do oddania głosu na lipę

Już 1 lutego rozpoczyna się głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Spośród drzew z europejskich krajów plebiscyt wygra to, które otrzyma największą liczbę głosów internautów. Już dziś serdecznie zachęcamy do głosowania na dulecką lipę! Zapraszamy na stronę http://www.treeoftheyear.org/ , można tam zapoznać się już z kandydatami do zaszczytnego tytułu.

Zasady głosowania

Termin głosowania: 1 lutego (00:00 CET) - 28 lutego (23:59 CET) 2021.
Jedna osoba może zagłosować tylko raz używając swojego adresu e-mail.
Głosujący zaznacza dwóch kandydatów na Europejskie Drzewo Roku i potwierdza swój głos.
Głosy wysłane z tymczasowych adresów e-mail są niedozwolone i zostaną usunięte.
Environmental Partnership Association zastrzega sobie prawo sprawdzenia adresu e-mail użytego do głosowania, a w przypadku nieprawidłowości, prawo do usunięcia takiego głosu.
W przypadku przeładowywania serwera nieuczciwie oddanymi głosami Environmental Partnership Association, organizator konkursu, zastrzega sobie prawo przerwać głosowanie.
Dane osobowe (adres e-mailowy) służą wyłącznie do identyfikacji głosującego i nie będą dalej przetwarzane ani wykorzystywane, jeśli głosujący dobrowolnie nie zakreślił opcji przesyłania newslettera.
Organizator konkursu, Environmental Partnership Association, zastrzega sobie prawo do wstrzymania lub zmiany zasad głosowania.

26 stycznia 2021