Gminne stoisko dla mieszkańców

Powiększ
Gminne stoisko dla mieszkańców
24 lipca podczas święta miasta i gminy Radomyśl Wielki do dyspozycji mieszkańców było stoisko Urzędu Miejskiego z ulotkami i materiałami informacyjnymi na temat Programu „Czyste Powietrze”, Narodowego Spisu Powszechnego, a także szczepień przeciw Covid-19.

Osoby zainteresowane konsultacjami na temat Programu „Czyste Powietrze” mogły dowiedzieć się na jakie inwestycje mogą przeznaczyć wsparcie oraz w jakiej wysokości dofinansowanie mogą otrzymać. Mieszkańcy mieli okazję dopytać jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z programu i jak prawidłowo wypełnić wniosek.
Spotkanie z osobami, które mogły doradzić mieszkańcom w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza, także w małych miejscowościach.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się akcja bezpłatnych szczepień szczepionką Pfizer, bez wcześniejszej rejestracji w terenowym Punkcie Szczepień. Zaszczepionych zostało blisko 70 osób przez wyspecjalizowany, przeszkolony, uprawniony Zespół Medyczny. Wszyscy pacjenci przed dokonaniem szczepienia przeszli standardową kwalifikację i mogli uzyskać informacje na temat szczepień przeciw Covid-19.

Mobilny punkt szczepień podczas święta miasta i gminy Radomyśl Wielki 2021

Z kolei rachmistrzowie, którzy byli dostępni dla naszych mieszkańców spisali 14 osób, w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Rachmistrzowie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 podczas święta miasta 2021

28 lipca 2021