Wizyta duszpasterza

Powiększ
Wizyta duszpasterza
11 sierpnia ks. dr hab. Jan Bartoszek, Duszpasterz Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Tarnowskiej odwiedził radnych i sołtysów Gminy Radomyśl Wielki oraz kierownictwo Urzędu Miejskiego.

Duszpasterz pojawił się na sesji Rady Miejskiej. - Dziękuję za zaproszenie do gminy, która jak miałem okazję się przekonać, pięknie się rozwija – stwierdził na wstępie. Przypomniał, że powołanie przez Biskupa Tarnowskiego Diecezjalnego Duszpasterza Parlamentarzystów i Samorządowców jest realizacją postulatu samych ludzi samorządu. Jest to też forma troski biskupa o ludzi oddanych służbie lokalnej społeczności. - Duszpasterstwo dedykowane grupie osób wypełniających zadania wypływające z mandatu społecznego ma integrować i wspierać duchowo osoby pełniące ważne funkcje społeczne, wykonujące obowiązki związane z dużą odpowiedzialnością i stresem oraz narażeniem na krytykę społeczną – mówił duszpasterz, który w przeszłości współorganizował dni skupienia dla samorządowców.
W ramach Duszpasterstwa ks. Bartoszek zapraszał radomyskich samorządowców do udziału w rekolekcjach, wspólnej pielgrzymce do sanktuarium św. Kingi – patronki samorządowców, które znajduje się na terenie naszej diecezji w Starym Sączu oraz do korzystania na co dzień ze wsparcia duchowego swojego duszpasterza.

20 sierpnia 2021