Rodzinnie w Rudzie

Powiększ
Rodzinnie w Rudzie
W sobotę, 28 sierpnia, w Rudzie odbył się Festyn Rodzinny w ramach programu #SzczepimySię z KGW. W organizację wydarzenia włączył się Sołtys Wsi Ruda i OSP Ruda.


Pogoda dopisała, uczestnicy również. Organizatorzy imprezy przygotowali szereg atrakcji. Wśród dzieci dużym powodzeniem cieszyły się: dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy i kręcone baloniki. Były także zabawy i animacje dla najmłodszych.
Dla małych i dużych przeprowadzono zawody sportowe, pokaz sprzętu strażackiego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej. W trakcie wydarzenia swój wóz bojowy prezentowała jednostka OSP z Radomyśla Wielkiego.
Festyn uświetniała swoją obecnością Grupa Rekonstrukcyjna PIAST działająca przy Stowarzyszeniu IMPULS. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane przez nich eksponaty: szable, broń i inne ciekawe przedmioty.
Dla adeptów techniki przygotowane zostały warsztaty CNC. Można było zobaczyć urządzenie laserowe CNC podczas pracy jak również podziwiać wystawę wykonanych wcześniej prac metodą laserową.
Uczestnicy festynu skosztować mogli pysznych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rudzie. Panie stanęły na wysokości zadania! Przygotowały wspaniałe ciasta i ciasteczka. Nie zabrakło pajdy ze smalcem i ogórków małosolnych. Serwowano pierogi ruskie i pierogi z kapustą. Na ciepło można było także degustować barszcz biały z kiełbasą i jajkiem, a także bigos. Nie zabrakło także kiełbasek serwowanych z grilla.
Podczas festynu - NZOZ Bielmed z Radomyśla Wielkiego zapewniał profesjonalną obsługę szczepień przeciw COVID-19. Swoje stoisko miała także Państwowa Inspekcja Sanitarna z Mielca. Przedstawiciele sanepidu na bieżąco wyjaśniali uczestnikom wszelkie wątpliwości uczestników Festynu związane ze szczepieniami.
Zapraszamy do galerii zdjęć: kliknij tutaj .

30 sierpnia 2021