Będą kolejne projekty

Powiększ
Będą kolejne projekty
Dwa wnioski napisane podczas wakacji przez nauczycieli Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 – 2023” zostały zatwierdzone do dofinansowania.

Z projektów skorzysta nie tylko młodzież szkolna, ale też lokalna społeczność. Już we wrześniu uczniowie klas pierwszych wraz z seniorami wyjadą na wycieczkę integracyjną do Ciężkowic. Wyjazd będzie miał charakter zarówno turystyczny, jak i patriotyczno – duchowy. Będzie służył poznaniu się uczniów klas pierwszych i integracji międzypokoleniowej. Wycieczka będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy pokoleniami. Seniorzy, którzy posiadają dużą wiedzę, doświadczenie i dorobek życiowy, mogą przekazać młodemu pokoleniu wiele cennych wiadomości i wartości.
Kolejnym działaniem realizowanym dzięki uzyskanym funduszom będą międzypokoleniowe warsztaty ROBOTECH. Wezmą w nich udział uczniowie ZS, a także dzieci z przedszkoli, szkoły podstawowej i seniorzy. Prowadzone w ramach projektu zajęcia będą ukazywały nowe możliwości związane z nauką oraz pokażą wartościowe sposoby spędzania wolnego czasu.
Projekty to forma integracji międzypokoleniowej, co pozwoli na budowanie głębszych relacji pomiędzy młodzieżą i seniorami, ukierunkowanych na wzajemne zrozumienie i szacunek. Inicjatywa chce pokazać starszemu pokoleniu, jakie możliwości nauki daje programowanie, że jest to zajęcie i dla młodszych i dla starszych – może być wspaniałym narzędziem do integracji międzypokoleniowej.
Podsumowując, na realizacji zadań projektowych zyska spora grupa osób. Będą to zarówno uczniowie szkoły, jak i inne środowiska lokalne, zwłaszcza seniorzy z gminy Radomyśl Wielki.
Podziękowania należą się nauczycielom, którzy wychodzą z inicjatywą i poszukują dodatkowych źródeł finansowania i działań, które mogą uatrakcyjnić pobyt i naukę w szkole.

2 września 2021