Zebrali karmę dla zwierząt

Powiększ
Zebrali karmę dla zwierząt
Przez ostatnie dwa tygodnie z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie Niepublicznej szkoły Podstawowej w Dulczy Małej zbierali karmę dla zwierząt ze schroniska Czekadełko w Wadowicach Dolnych.

Udało im się zebrać 200 kilogramów karmy dla kotów i psów. Była to sucha i mokra karma, paszteciki, karma w saszetkach, przysmaki, drobne zabawki, a także ciepłe koce, tak bardzo potrzebne w obliczu zbliżającej się zimy. W Dniu Kundelka (25 października) zgromadzona karma została zawieziona i przekazana przez uczniów, którzy najaktywniej zaangażowali się w tę akcję. Przy okazji wizyty wyprowadzili psiaki na spacer, czym z pewnością sprawili im ogromną przyjemność.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy przyczynili się do poprawy bytu bezdomnych zwierząt w wadowickim Czekadełku. Jesteśmy z was dumni. Macie ogromne serca, chcecie i umiecie pomagać tym, którzy sami o pomoc prosić nie mogą. Pragniemy również złożyć podziękowania firmie Wolak za bezpłatny transport. Dziękujemy! – przekazuje grono pedagogiczne z Dulczy Małej.

26 października 2021