Lekcje z Myszką Miki

Powiększ
Lekcje z Myszką Miki
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim obchodzili Mickey Mouse Day.

 

Myszka Miki to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day.

 W ubiegłym roku również świętowaliśmy urodziny Myszki Miki, napisaliśmy listy do Myszki Miki i ku naszemu zaskoczeniu Myszka odpisała i wyraziła nadzieję na szybkie spotkanie. Toteż ogromną niespodzianką była wizyta Myszki Miki i Myszki Minnie w naszej szkole. Obie myszki odwiedziły naszych uczniów w klasach, którzy wręczyli jubilatowi piękne kartki z życzeniami wykonane na języku angielskim oraz zaśpiewały serdeczne happy birthday dla Myszki Miki. Nasi goście z Disneylandu porozmawiały z dziećmi w języku angielskim,  a na koniec spotkania Myszka Miki odwdzięczyła się pysznymi słodyczami.

 Spotkanie z Myszką Miki było doskonała okazją do powtórzenia słownictwa, którego obecnie się uczymy się na języku angielskim. Uczniowie starszych klas wykonali lapbooki, czyli w sposób kreatywny zaprezentowali słownictwo omawiane na lekcjach oraz napisali listy do  Myszki Miki, w których opisali siebie, swoją rodzinę i swoje hobby.

- Była to świetna metoda na utrwalenie zagadnień gramatycznych, a także zwrotów dotyczących zaproszeń oraz schematu pisania maili. Po początkowym niedowierzaniu, że bohaterem pracy pisemnej oraz lapbooka ma być Myszka Miki, przyszedł czas na kreatywne podejście do zadanej pracy, zwłaszcza, że każdy lubi Myszkę Miki. Serdeczne podziękowania kieruję do Magdaleny Mądziel za niecenioną pomoc przy zorganizowaniu Dnia Myszki Miki oraz do rodziców i uczniów za zaangażowanie w przygotowanie strojów – przekazuje Barbara Żala.

19 listopada 2021