Warszaty psychologiczne

Powiększ
Warszaty psychologiczne
W dniach 15-18 listopada br. uczniowie Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach z psycholog Julią Kulik w ramach opracowanego przez Samorząd Uczniowski projektu „Stres i trudne emocje - jak sobie z nimi radzić w trakcie i po pandemii”.

Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego, uczennicy Karoliny Mikus oraz opiekunów B. Szpakowskiej-Machniak i L. Skowron wszystkie klasy szkoły zgłębiały wiedzą na temat emocji, depresji i profilaktyki z zakresu zaburzeń psychicznych. P. Kulik rozmawiała z uczniami na temat coraz częstszej wśród młodzieży depresji i podpowiadała uczniom jakie są metody radzenia sobie z negatywnymi emocjami oraz jak skutecznie komunikować się z rówieśnikami i osobami starszymi. Ważnym elementem projektu okazały się być warsztaty dla rodziców, podczas których rodzice mieli możliwość indywidualnej konsultacji z panią psycholog. Była to dla rodziców wspaniała okazja do rozmowy na temat trudności w komunikacji z młodzieżą i budowania właściwych relacji ze swoimi dziećmi. Rodzice mogli dowiedzieć się jak rozpoznać, ze z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego, w jaki sposób pomóc mu poradzić sobie z problemami i gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej Zainteresowanie warsztatami  pokazało, że takie projekty są potrzebne. Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.”

 

15 grudnia 2021