Nie żyje dyrektor centrum kultury

Powiększ
Nie żyje dyrektor centrum kultury
W piątek, 18 lutego, zmarł nagle Artur Olchawa, długoletni dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, były nauczyciel muzyki w szkołach podstawowych nr 3 i 13 w Mielcu, dyrygent Chóru Męskiego Melodia. Miał 50 lat.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dziś w poniedziałek, 21 lutego, w Radomyślu Wielkim. Rozpocznie je różaniec za duszę Zmarłego o 13.30, a pół godziny później rozpocznie się msza św. pogrzebowa w kaplicy cmentarnej.

Artur Olchawa urodził się w Żaganiu 12 stycznia 1972 r. Lata młodości spędził w Przeworsku. Studiował w Metropolitarnym Studium Organistowskim w Przemyślu i na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, Katedra Wychowania Muzycznego. W drugiej połowie lat 90. podjął pracę w Mielcu - w Towarzystwie Śpiewaczym „Melodia”, jako dyrygent chóru męskiego. Pracował również jako nauczyciel wychowania muzycznego w szkołach podstawowych nr 3 i nr 13 w Mielcu.

Od marca 2008 r. pełnił funkcję dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, w którym rozwinął działalność kółek zainteresowań. Przyczynił się do utworzenia Ogniska Muzycznego, a następnie Szkoły Muzycznej w Radomyślu Wielkim. Odpowiadał za organizację największych imprez w gminie: m.in. Dni Radomyśla Wielkiego, Podkarpackiego Konkursu Wieńca Dożynkowego, Dożynek Gminnych. Wyróżniony Złotą odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, specjalnym dyplomem miasta Mukaczewa (Ukraina) za współpracę międzynarodową w dziedzinie muzyki chóralnej.

21 lutego 2022