Pomoc z odruchu serca

Powiększ
Pomoc z odruchu serca
Dary od mieszkańców Dulczy Wielkiej, Dulczy Małej i Radomyśla Wlk. dotarły już do ukraińskich uchodźców, którzy przebywają w ośrodku w Rzemieniu.

 

- Do ostatniej minuty trwała zbiórka. Wszystkie Wasze dary są na miejscu. Dzisiaj o 16.00 dotarliśmy do Rzemienia, gdzie znajdują się uchodźcy z Ukrainy. Co nas zaskoczyło??? Cisza jaka tam panuje i pytania czy mamy chleb? Mieliśmy... Mieliśmy też poduszki i koce, bo tego szukali... zaraz miały przyjechać kolejne rodziny z dziećmi. Ogromne wzruszenie koordynatorki-Ukrainki, jak zobaczyła pełny samochód dostawczy pani Kazimiery Stopy, ledwo zasunęliśmy drzwi. To przerosło nasze oczekiwania. Dulcza jesteście wielcy. W naszą zbiórkę włączyło się OSP w Dulczy Wielkiej, Niepubliczna Szkoła w Dulczy Małej, Cukiernia Bajerek dostarczając ciasto oraz Kazimiera Stopa zapewniając ogrom wędlin. Wszystkim dziękuję w imieniu tych, którzy tam zostali – poinformowała w mediach społecznościowych Agnieszka Snuzik, dyrektorka Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej.

Zbiórki prowadzone są także w innych miejscowościach naszej gminy, m.in. w Radomyślu Wielkim, Rudzie, Dąbrówce Wisłockiej, Dąbiu, Partyni i Zgórsku.

2 marca 2022