Ukraiński Radomyśl prosi nas o pomoc

Powiększ
Ukraiński Radomyśl prosi nas o pomoc
Władze zaprzyjaźnionego z naszą gminą ukraińskiego Radomyśla apelują o zorganizowanie pomocy humanitarnej dla tego położonego w Obwodzie Żytomierskim miasta. Żytomierz i okoliczne miejscowości są już ogarnięte działaniami zbrojnymi.

- Zbrojna inwazja Rosji na terytorium niepodległej Ukrainy sparaliżowała gospodarkę naszego państwa. Bez przyjaznej braterskiej pomocy Ukrainie trudno będzie bronić swoich granic i ratować życie naszych obrońców i cywilów. Nasze miasto codziennie pomaga oraz przyjmuje ewakuowanych z Kijowa i obwodu kijowskiego, którzy potrzebują opieki medycznej, żywności i odzieży. Prosimy o udzielenie pomocy humanitarnej ofiarom, naszym wojskom, obronie terytorialnej miasta i wszystkim tym, którzy walczą o nasze zwycięstwo – pisze mer Radomyśla Volodymyr Teterskyi.

Potrzebne są: środki medyczne i opatrunkowe, środki higieniczne, kremy na odparzenia, leki itd; mleko modyfikowane, pieluchy i niezbędne rzeczy dla małych dzieci; żywność i produkty spożywcze o wydłużonym terminie przydatności; odzież ochronna dla strażaków; radiotelefony cyfrowe (stacjonarne, samochodowe, przenośne); torby medyczne; latarki różnych typów; karimaty, koce.

Apelujemy o pomoc dla naszych przyjaciół z ukraińskiego Radomyśla. Wymienione dary można przynosić do Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim (Rynek 32). Pomoc będzie skoordynowana z działaniami Starostwa Powiatowego w Mielcu, które również zbiera dary na ten cel (Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – ul. Wyspiańskiego 6). Dary będą zbierane do piątku (11.03) do godziny 10.00.

9 marca 2022