Dzień Świętego Patryka

Powiększ
Dzień Świętego Patryka
17 marca na świecie, a w szczególności w Irlandii, obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, więc i uczniowie Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim włączyli się w obchody tego wyjątkowego dla Irlandczyków święta.

W tym dniu zazieleniło się na szkolnych korytarzach ponieważ uczniowie założyli ubrania w kolorze zielonym oraz fantastyczne nakrycia głowy. Przygotowali również lapbooki o Irlandii i św. Patryku. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali historię i tradycje Irlandii, dowiedzieli się wiele ciekawostek o życiu patrona Irlandii - Świętego Patryka oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Uczniowie klas młodszych poznali również legendę o garnku złota na końcu tęczy, którego strzeże skrzat Leprechaun. Miłą niespodzianką było znalezienie garnka „złotych” monet w naszej szkole, którymi wszyscy uczniowie zostali obdarowani na szczęście.

O Świętym Patryku, o historii Irlandii, o krajobrazie i zabytkach oraz tradycjach tego kraju moglibyśmy mówić godzinami, ale niech podsumowaniem naszego świętowania będzie cytat patrona naszej Szkoły. Jan Paweł II, podczas jednej z pielgrzymek do Irlandii, przypomniał wszystkim zebranym na Mszy Świętej: „Miłość jest niezwyciężona. I dodam, że historia Irlandii tego dowodzi.”

 

17 marca 2022