Zawitała radosna wiosna

Powiększ
Zawitała radosna wiosna
21 marca w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej od lat kojarzy się z wiosennymi konkursami, oraz wesołym pochodem, który odprowadza zimę daleko, daleko… Tegoroczny „grafik konkursów” był bardzo napięty.

Tegoroczne powitanie wiosny rozpoczął konkurs na najładniejszą marzanę. Powstało kilka naprawdę pięknych słomianych kukieł. Jury miało trudne zadanie wybrać tę najpiękniejszą, ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół edukacyjno-terapeutyczny klasa III oraz wyróżniono klasę I. Następnie przyszedł czas na konkurs wiedzy o wiośnie. Tym razem również należało wykazać się umiejętnością współpracy, ponieważ jeden test rozwiązywała cała klasa. Po rozstrzygnięciu konkursów uczniowie wszystkich klas w wesołym pochodzie udali się na specjalnie przygotowane miejsce gdzie wszystkie marzanny zamieniły się w popiół.

W tym dniu odbył się również konkursowy pokaz mody zorganizowany z okazji Dnia Świętego Patryka. To święto, kojarzące się z Irlandią, koniczynami, garnkiem pełnym złota i niesfornym skrzatem, jest tradycyjnie obchodzone 17 marca. Dzień Świętego Patryka to również jedno z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Tego dnia obowiązuje kolor zielony, a jak mówią Amerykanie „W dniu Świętego Patryka każdy jest Irlandczykiem”.

W konkursie wzięły udział wszystkie klasy. Reprezentanci klas zaprezentowali się w oryginalnych strojach. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością oraz wyobraźnią, przez co jury miało nie lada wyzwanie oceniając stroje. Po burzliwej naradzie wyłoniono laureatów.

23 marca 2022