Polskie zamki po angielsku

Powiększ
Polskie zamki po angielsku
Z przyjemnościom prezentujemy makiety zamków i pałaców, które uzyskały nagrody w konkursie Polskie zamki i pałace z językiem angielskim.

 

Konkurs zorganizowany w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim miał na celu przybliżyć historię Polski poprzez wykonanie makiety polskiego zamku, pałacu lub budowli obronnej oraz rozbudzenie pomysłowości, kreatywności i wyobraźni przestrzennej dzieci. Prace nad makietą były doskonałą okazją do poznania okoliczności budowy, kolejnych właścicieli, stylów architektonicznych oraz ciekawostek związanych z polskimi pałacami, zamkami lub budowlami obronnymi. Dzięki temu uczniowie poznali historię, inspirując się jednym z zamków w Polsce oraz nauczyli się słownictwa z języka angielskiego dotyczącego zamków i pałaców. Uczniowie wykonywali makiety z tektury, masy solnej, styropianu oraz z kamieni. Oto laureaci:

I miejsce - Antoni i Szymon Marczyk - makieta zamku w Bobolicach;

II miejsce – Wiktoria i Kacper Grzech - makieta zamku "Dunajec" w Niedzicy;

III miejsce – Nikodem i Anita Krzyżowska - makieta zamku w Przecławiu.

- Zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości w często żmudnej i skomplikowanej pracy, wspaniałych umiejętności twórczych, zapału i pomysłowości oraz oczywiście godnego podziwu efektu ich pracy. Serdeczne podziękowania kierujemy do Muzeum - Zamku w Oporowie, Zamku "Dunajec" w Niedzicy oraz do Muzeum - Zamku w Łańcucie za ufundowanie wspaniałych nagród – przekazują nauczyciele Barbara Żala i Andrzej Szczurek.

25 marca 2022