Jak przyozdobić dom na Wielkanoc

Powiększ
Jak przyozdobić dom na Wielkanoc
Od dziś do 6 kwietnia w bibliotece w Radomyślu Wielkim można podziwiać stoisko prezentujące ozdoby świąteczne okresu Wielkanocy.

Stoisko przygotowało Stowarzyszenie „Nasza Gmina” w ramach „Festiwalu Produktów Lokalnych, Rękodzieła Artystycznego i Ludowego” realizowanego przez Gminę Radomyśl Wielki, w ramach unijnego projektu grantowego.

Ozdoby wykonali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy działającego w ramach Stowarzyszenia „Nasza Gmina”. Oczywiście mogli oni liczyć na pomoc swoich terapeutów. Na stoisku znalazły się między innymi: pisanki i kraszanki wykonane metodami tradycyjnymi, świąteczne stroiki, ozdoby z drewna i ceramiki, wielkanocne baranki, zajączki, kaczuszki czy pisklaki. Zapraszamy do zwiedzania wystawy, która dostępna jest w godzinach pracy biblioteki.

Dodajmy, że projekt grantowy pt. „Promocja obszaru objętego LSR PROWENT poprzez realizację inicjatyw upowszechniających lokalne dziedzictwo kulturowe i historyczne” realizowany jest przez Lokalną Grupę Działania PROWENT z Mielca jako element poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-20.

Fotoreportaż z wystawy dostępny jest tutaj.

30 marca 2022