Kulinarne specjały

Powiększ
Kulinarne specjały
W dniach 31 marca i 1 kwietnia w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim można było zobaczyć i skosztować lokalne i tradycyjne specjały kulinarne.

 

Stoisko przygotowali uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół, który działa pod egidą Stowarzyszenia „Szkoła dla wszystkich”, jako część „Festiwalu Produktów Lokalnych, Rękodzieła Artystycznego i Ludowego” realizowanego przez Gminę Radomyśl Wielki w ramach unijnego projektu grantowego. Na suto zastawionych stołach królowały różnego rodzaju przetwory domowe, charakterystyczne dla regionu pieczywo: chleb, podpłomyki, murzin czyli chleb z wędzonką, itp.; tradycyjne wypieki: kruche ciasta, drobne ciasteczka, serniki, babki, mazurki, makowce, pierniki, itp. kompoty i kiszonki zamknięte w słoikach, wędliny i mięsa (np. kiełbasy, szynki, schab, pieczenie). Przybyli do Zespołu Szkół nie tylko mogli wzrokowo podziwiać kulinaria, ale również otrzymali paczuszki z produktami ze stosika do degustacji w domu. W sumie wydano 150 takich zestawów.

Wykonanie stoiska z kulinariami wpisało się w projekt grantowy pt. „Promocja obszaru objętego LSR PROWENT poprzez realizację inicjatyw upowszechniających lokalne dziedzictwo kulturowe i historyczne” realizowanego przez LGD PROWENT z poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-20”.

1 kwietnia 2022