Tłumy na "Pasji"

Powiększ
Tłumy na "Pasji"
Pełne sale widzów w Dulczy Wielkiej i Radomyślu Wielkim oglądały i przeżywały "Pasję" wystawioną przez grupę teatralną "Drugie Podejście", działającą przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej.

Pasja opowiada oczywiście o ostatnich godzinach ziemskiego życia Jezusa Chrystusa, o Jego męce i śmierci na krzyżu na Kalwarii. Poza tym oczywistym temetem w przedstawienie duleckiej grupy wplecione zostały sceny śmierci brata Kolbego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, rodziny cierpiącej przez pijaństwo ojca i umierającej młodej dziewczyny.Widzowie byli poruszeni wystawioną historią. Z zapartym tchem śledzili kolejne sceny, których łącznikiem był Zbawiciel, towarzyszący bohaterom w trudnych momentach życia.
W spektaklu udział wzięli: Agnieszka i Sławomir Sabaj, Marzena i Marek Żala, Martyna i Damian Emilia Skrzyniarz, Bernadeta i Dariusz Niemczura, Agnieszka Skrzyniarz, Agnieszka Galary, Diana Dudek, Renata Siembab, Anna Mieszkalska, Agata Kokoszka, Joanna Wolak, Mirosław Ryba,  Wacław Warias, Tadeusz Wolak, Jakub Wolak, Kacper Snuzik i Marek Midura. Przedstawienie grą na gitarze i śpiewem ubarwiły Maria Cichoń i Nikola Giża. Dekoracje przygotowały Izabela Dudek i Ilona Siembab. W realizacji przedsięwzięcia pomogły także: Katarzyna Giża, Iwona Leżoń, Agata Barłóg i Letycja Dudek.

15 kwietnia 2022