O komputerowych uzależnieniach

Powiększ
O komputerowych uzależnieniach
25 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej obfitował w niecodzienne wydarzenia. Tego dnia odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Koziołem nt. ,,Szalonej historii komputera” o tematyce profilaktycznej dotyczącej uzależnień komputerowych. Dzień dopełniło pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika i konkursem z języka polskiego.

Od samego rana 21 uczniów z  większości szkół w gminie  Radomyśl Wielki zmagało się z frazeologizmami w czternastym już Gminnym Konkursie Języka Polskiego „Z polszczyzną za pan brat” przygotowanym przez polonistkę Beatę Wrzesień. 

W trakcie oceniania prac konkursowych uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej i Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej oraz uczestnicy konkursu  spotkali się z naszym gościem panem Marcinem Koziołem autorem książki pt. „Szalona historia komputera”  oraz lektury pt. „Skrzynia Władcy Piorunów”.  Pisarz w bardzo ciekawy sposób zaprezentował treść  swoich książek oczywiście nie zdradzając wszystkiego, co podsyciło apetyt uczniów do przeczytania utworów. Książki autora m.in. „Gwiazda Blachonosego”, „Tajemnica Przeklętej harfy”, „Pogoda dla Puchaczy", „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka", zachwyciły uczestników spotkania. Po spotkaniu pisarz własnoręcznie wręczył swoje książki z dedykacją  finalistom konkursu oraz wszystkim pozostałym uczestnikom, gratulując wygranym.

Bardzo ważny dzień przeżywali również pierwszoklasiści gdzie zdawali wiedzowy egzamin ze znajomości książek, prowadzony przez bibliotekarkę Marię Bielat w obecności pisarza.  Dzieci wykazały się biegłością w rozwiązywaniu zagadek i umiejętnością w rozpoznawaniu tytułów ulubionych bajek. Po „egzaminie” dyrektor Agnieszka Snuzik uroczyście pasowała najmłodszych uczniów na czytelnika biblioteki, a dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i bajki z spersonalizowaną dedykacja autorstwa Marcina Kozioła, które zakupili rodzice pierwszaków.   

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem o tematyce profilaktycznej zostało zorganizowane w ramach GPPiRPA w Radomyślu Wielkim.

6 maja 2022