Ukraiński Radomyśl wciąż potrzebuje pomocy

Powiększ
Ukraiński Radomyśl wciąż potrzebuje pomocy
Sytuacja na Ukrainie nadal jest trudna i wciąż potrzebna jest pomoc humanitarna. Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim na prośbę władz miasta Radomyśl w obwodzie Żytomierskim organizuje kolejną turę zbiórki darów.

- Rada Miasta Radomyshl wyraża dla Państwa szczery szacunek. Od pierwszych dni wojny państwo polskie otworzyło swoje podwoje dla Ukraińców - naszych kobiet, matek, dzieci oraz zapewniło schronienie i opiekę. Czujemy wsparcie Polaków, którzy dają z siebie wszystko i pomagają Ukrainie! Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Radomyśla Wielkiego, którzy włączyli się w zbiórkę pomocy humanitarnej dla naszego miasta i zorganizowali dostawę. Ta pomoc była jedną z pierwszych, która dotarła do naszej społeczności – pisze Volodymyr Teterskyi, burmistrz miasta Radomyshl w liście do władz naszej Gminy. - Na szczęście nasze miasto nie poniosło większych strat infrastrukturalnych, dzięki czemu było w stanie przyjąć dużą liczbę osób wewnętrznie przesiedlonych z najbardziej dotkniętych miast Ukrainy. Liczba osób ewakuowanych do gminy Radomyshl wzrosła oficjalnie z 2500 do 4700 osób. Dlatego nadal istnieje potrzeba pilnej pomocy humanitarnej, zwłaszcza w zakresie żywności, szczególnie takich produktów jak olej, konserwy, produkty zbożowe – dodaje włodarz ukraińskiego Radomyśla.

Na apel o pomoc pozytywnie odpowiedział radomyski samorząd, który organizuje zbiórkę darów. Będzie ona prowadzona do 31 maja w Urzędzie Miejskim w Radomyślu Wielkim w godz. 8.00 – 19.00 (po godz. 15:30 prosimy dzwonić dzwonkiem!). Najbardziej potrzebne są: żywność i produkty spożywcze o wydłużonym terminie przydatności, w tym dla małych dzieci; środki medyczne i opatrunkowe; środki higieniczne, w tym dla małych dzieci.

10 maja 2022