Pamiętamy o królowej Elżbiecie II

Powiększ
Pamiętamy o królowej Elżbiecie II
Bardzo zasmuciła nas wiadomość o wiadomość o śmierci brytyjskiej monarchini Elżbiety II, która zmarła 8 września w wieku 96 lat. Była najdłużej panującym władcą w Wielkiej Brytanii i najdłużej panującą głową państwa na świecie, rządząc nieprzerwanie przez 70 lat.

 

Społeczność Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim była zaszczycona możliwością korespondowania z królową Elżbietą II realizując od 2017 r. projekt edukacyjny ,,The British Royal Family”. Przez kilka lat tamtejsi uczniowie pogłębiali wiedzę o brytyjskiej rodzinie królewskiej poprzez udział w licznych i różnorodnych przedsięwzięciach. Inspirowani zwyczajami brytyjskimi uczestniczyli w "Herbatkach z królową”, hucznie świętowali jej urodziny, tworzyli kapelusze i korony wzorując się na królewskich nakryciach głowy.

- Od 2017 r.  regularnie  wysyłaliśmy listy do Pałacu Buckingham, a było ich ponad 3000. Zawsze otrzymywaliśmy odpowiedzi, w których były  podziękowania za piękne kartki, za wysiłek włożony w ich wykonanie oraz za pamięć i życzenia. Będziemy serdecznie wspominać królową Elżbietę II. Była wyjątkową kobietą, władcą i symbolem narodowym Wielkiej Brytanii, która miała ogromny wpływ także na nasze szkolne życie. Dzisiaj i w naszych sercach jest smutek i świadomość, że bezpowrotnie zakończyła się pewna epoka – przekazuje Barbara Żala.

13 września 2022