BohaterOn w radomyskiej podstawówce

Powiększ
BohaterOn w radomyskiej podstawówce
18 października Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim zakończyła realizację projektu BohaterOn. W tym dniu uczniowie podziękowali Powstańcom za ich walkę, trud i poświęcenie.

Symbolem - aktem solidarności z żyjącymi powstańcami - była opaska biało-czerwona na przedramieniu oraz ubiór nawiązujący do okresu II wojny światowej. W tym roku zorganizowana została również Szkolna Harcerska Poczta Polowa. Uczennice roznosiły zakładki do książek, gazetki n/t Powstania Warszawskiego, a także przybijały na pamiątkę pieczątki z datą 1944 oraz z symbolem Harcerskiej Poczty Polowej. Jednak najwięcej emocji wzbudziła loteria, w której uczniowie losowali karteczki z różnymi datami. Los z datą 1944 zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki w pierwszym semestrze. Uczniowie uczestniczyli również w lekcji przeprowadzonej w oparciu o materiały przesłane przez fundację Sensoria oraz materiały IPN, a także relacje uczestników Powstania Warszawskiego dostępne na Youtube. Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów na temat Powstania Warszawskiego, a także poznali losy powstańców.

- Projekt ma na celu edukować uczniów, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się ten projekt składam serdeczne podziękowanie – przekazuje koordynatorka projektu Barbara Żala.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016, a w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wlk. od 2019 roku.

24 października 2022