Żłobek z nową rekrutacją

Powiększ
Żłobek z nową rekrutacją
Z dniem 30 listopada br. dobiega końca realizowany przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina” projekt pn. Rozwój opieki żłobkowej w Gminie Radomyśl Wielki, ułatwiający rodzicom/opiekunom powrót na rynek pracy. Partnerem w projekcie była Gmina Radomyśl Wielki.

 

Prawie dwa lata temu, owo partnerstwo zaowocowało utworzeniem miejsca na mapie gminy Radomyśl Wielki, które zapewnia bezpieczne i przyjazne warunki dla najmłodszych mieszkańców, a także pomoc ich rodzicom w powrocie na rynek pracy.

Opieka dla 30 dzieci

Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020” Stowarzyszeniu „Nasza Gmina” udało się pozyskać kwotę, która pozwoliła na zorganizowanie 30 miejsc dla dzieci w wieku żłobkowym. Zatrudnienie wykwalifikowanej kadry i wyposażenie sal w pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku wychowanków umożliwiły zorganizowanie miejsca, gdzie dzieci już od 4 miesiąca życia mogą rozwijać się w najlepszych ku temu warunkach. Jest to niejednokrotnie jedyna możliwość powrotu do pracy rodziców, a świadomość, że ich dziecko pozostaje w miejscu, gdzie zapewnione są jego potrzeby ułatwia podjęcie tej decyzji.

Nowy nabór

Przez dwuletni okres swojej działalności Niepubliczny Żłobek „Radosny Maluszek” wypełnił wszystkie założenia wynikające z realizacji Projektu. Stowarzyszenie „Nasza Gmina” nadal zobowiązuje się do prowadzenia placówki utrzymując wypracowane do tej pory standardy. Wszystkie informacje związane z rekrutacją można uzyskać u dyrektora placówki pod nr telefonu 14 682 07 05.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z dotychczasowej działalności Niepublicznego Żłobka „Radosny Maluszek”: kliknij tutaj.

Wartość Projektu – 1.364.364,75 zł

Dofinansowanie UE – 1.159.164,75 zł

Wkład własny – 205.200 zł

27 października 2022