Zaduszki radomyskie

Powiększ
Zaduszki radomyskie
„Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary/ Dla tych, którzy odeszli, dla tych co zostają. Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe,/ wszystko spala się w jedną naszą wspólna pamięć”.

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też dni pełne zadumy i refleksji nad światem, nad samych sobą, nad sensem istnienia, nad przemijaniem. Zespół Szkół każdego roku w listopadzie – miesiącu zadumy nad życiem i śmiercią – wspomina zmarłych dyrektorów, wychowawców, nauczycieli, uczniów i absolwentów szkoły. 8 listopada w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim ksiądz Antoni Król odprawił Mszę świętą, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Nabożeństwo poprzedził piękny montaż słowno – muzyczny, który skłonił zebranych do refleksji, aby w pośpiechu codzienności zatrzymać się przez chwilę nad istotą życia i śmierci. Młodzież przypominała sylwetki pedagogów i uczniów, którzy przez wiele lat tworzyli naszą szkołę. Zadaniem obecnych uczniów jest pamięć o nich, a także o tych wartościach, które przekazywali młodym ludziom: szacunek, tolerancja, empatia i zaangażowanie we wspólne dobro.

Organizatorom i młodzieży dziękujemy bardzo za przygotowanie wzruszającego montażu słowno – muzycznego, a Księdzu Katechecie za odprawioną Mszę i wygłoszone kazanie.

10 listopada 2022