Dla Niepodległej

Powiększ
Dla Niepodległej
Msza św. za Ojczyznę, udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, śpiew pieśni patriotycznych, Test Wiedzy Historycznej "Polska Niepodległa", koncert i widowisko patriotyczne - w taki sposób obchodziliśmy Święto Niepodległości w Radomyślu Wielkim.

 

Gminne obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Radomyślu Wielkim. Następnie zgromadzeni wraz z pocztami sztandarowymi i wielką biało-czerwoną flagą przeszli na rynek, gdzie o godz. 12.00. w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Przy pomniku, na którym znajduje się Orzeł Wolności, złożone zostały także wiązanki kwiatów. Tą część uroczystości dopełnił wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

FOTOREPORTAŻ

Natomiast wieczorem w sali widowiskowej Szkoły Muzycznej miał miejsce V Radomyski Test Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego, Instytutu Pamięci Narodowej i rzeszowskiego oddziału IPN. 
Po teście przy tłumach publiczności odbył się koncert pieśni patriotycznych w wydaniu Szkoły Muzycznej i SCKiB, w którym wystąpiły szkolna orkiestra i chór oraz Chór Echo.

FOTOREPORTAŻ

Z kolei w niedzielny wieczór (13 listopada) licznie zgromadzona publika oklaskiwała widowisko słowno - muzyczne "Czuwaj wiaro". Na scenie zaprezentował się zespół wokalno - teatralnego GEST ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.

FOTOREPORTAŻ

14 listopada 2022