Dla babci i dziadka

Powiększ
Dla babci i dziadka
Mówi się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania wnucząt. Babcia i dziadziu przelewają na wnuki całą swą miłość, bawią się, poświęcają czas. Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Radomyślu Wielkim postanowiły podziękować za to wszystko swoim kochanym babciom i dziadziusiom.

12 stycznia 2023 r. miała miejsce uroczystość, która zaczęła się od powitania wszystkich przez dyrektora Stanisława Tabora. Następnie głos zabrał burmistrz Józef Rybiński.

Uczniowie klas trzecich przygotowali krótką scenkę przedstawiająca babcię i dziadzia z wnukami podczas której zaprosili wszystkich do teatru na sztukę pt. "Kopciuszek". Stroje, dekoracje, muzyka, a przede wszystkim zaangażowanie uczniów stworzyły magiczną, baśniową atmosferę.

Druga część uroczystości rozpoczęła się od tańca dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie klas drugich recytowali wiersze, a pierwszoklasiści śpiewali piękne piosenki. Następnie mali artyści wspólnie odśpiewali "Sto lat" dla Babci i Dziadzia oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki.

Na zakończenie ksiądz proboszcz Rafał Ciecieręga poświęcił opłatki, którymi podzielili się zaproszeni goście. Wspólne kolędowanie połączone z niezwykłą grą na instrumentach uczniów starszych klas zwieńczyło ten wspaniały dzień, który na długo pozostanie w sercach i pamięci.

17 stycznia 2023