Dzień Babci i Dziadka

Powiększ
Dzień Babci i Dziadka
19 stycznia w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej odbyła się bardzo ważna uroczystość „Dzień Babci i Dziadka”.

 

Zaproszeni seniorzy przyszli do szkoły na część artystyczną. Na widowni zasiedli także seniorzy, którzy nie posiadają wnuków w naszej szkole. To zacne grono zaszczycili swą obecnością: Andrzej Przybyszewski dyrektor GZEAS, proboszcz Sylwester Krużel i Krzysztof Kukla sołtys Dąbrówki Wisłockiej.

Wszyscy uczniowie brali udział w przedstawieniu jasełkowym. Z ogromnym zaangażowaniem przedstawili historię Marii i Józefa, piękne kolędy były miłym dodatkiem do sen jasełkowych. Dużo radości wniósł występ najmłodszych z oddziału przedszkolnego, którzy radosnym śpiewem i tańcem urozmaicili przedstawienie. Na finał wnuczęta zaśpiewały życzenia, które wywołały łzę wzruszenia, potem każde dziecko wręczyło Dziadkowi i Babci laurkę i czerwone serce - wyraz ich miłości .

Andrzej Przybyszewski złożył życzenia seniorom, podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie wzruszającej uroczystości. Następnie dyrektor Joanna Wolak zaprosiła seniorów na poczęstunek. Po nim Babcie i Dziadkowie mogli skosztować wspaniałych ciast upieczonych przez mamy z trójek klasowych, które także pomagały w serwowaniu posiłku.

W miłej atmosferze rozmów seniorów ksiądz proboszcz Sylwester Krużel zaintonował kolędę i cała sala rozpoczęła śpiew.

Późnym popołudniem, kiedy goście opuszczali naszą szkołę, swe gorące podziękowania kierowali na ręce pani dyrektor i nauczycieli, cieszyli się, że organizujemy takie spotkania międzypokoleniowe.

20 stycznia 2023