Zawodowiec Roku 2022

Powiększ
Zawodowiec Roku 2022
Agnieszka Dragan, nauczycielka z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim podczas uroczystej gali w Warszawie otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Zawodowiec Roku 2022” organizowanym m.in. przez ministerstwo oświaty.

Nauczyciele mają niepodważalny wpływ na życie i rozwój każdego z nas. Droga do wymarzonego zawodu często nie jest prosta, dlatego tak ważne jest podążanie nią w ślad za kompetentnym i pełnym pasji fachowcem. Właśnie tacy nauczyciele pracują i uczą w Zespole Szkół w Radomyślu Wielkim! A świadczą o tym nie tylko bardzo dobre wyniki egzaminów, ale także nagrody i wyróżnienia otrzymywane przez nauczycieli.

Miło nam poinformować o kolejnej nagrodzie, tym razem dla pani Agnieszki Dragan, która 14 marca w Warszawie, podczas uroczystej gali, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Zawodowiec Roku 2022” organizowanym wspólnie przez MEiN, KGHM i FRSE. Zdobycie tego tytułu wcale nie było proste. Nominowany musiał spełnić wiele warunków. Tytuł zawodowca roku mógł otrzymać nauczyciel, który:

  • jest zaangażowany i z pasją pracuje z młodzieżą,
  • wspiera zainteresowania zawodowe uczniów, 
  • cieszy się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, 
  • posiada szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w obszarze kształcenia zawodowego,
  • działa na rzecz promocji kształcenia zawodowego np. wprowadza autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne w obszarze kształcenia zawodowego,
  • współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym (w szczególności z pracodawcami) i dbać o swój rozwój zawodowy.

 Celem konkursu jest nagrodzenie najlepszych nauczycieli kształcenia zawodowego, którzy z pasją i zaangażowaniem edukują przyszłą kadrę kompetentnych pracowników branżowych, a równocześnie są wzorem dla innych nauczycieli. W tym roku wyróżnienia odebrało 118 osób nagrodzonych w 52 dziedzinach. To nauczyciele ze szkół branżowych, techników, szkół policealnych, którzy wyróżniają się pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań. Cała społeczność szkolna jest dumna z pani Agnieszki, której  serdecznie gratuluje sukcesu.

15 marca 2023