Matematykę da się lubić

Powiększ
Matematykę da się lubić
Filip Madura (SP Żarówka) wygrał I Gminny Turniej Matematyczny.

 

14 marca w dniu liczby Pi w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Dulczy Wielkiej uczniowie udowadniali, że matematykę da się lubić. 27 śmiałków z klas 7 i 8 z niemal wszystkich szkół podstawowych w gminie Radomyśl Wielki. wzięło udział w I Gminnym Turnieju Matematycznym.

W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy pisali test wiedzy z zakresu wiadomości i umiejętności określonych wymaganiami podstawy programowej z matematyki. Do dalszej części zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w części pisemnej. Wzięli oni udział w kolejnym etapie, wzorowanym na popularnym programie telewizyjnym „Jeden z dziesięciu”. Spośród nich wyłoniono troje najlepszych uczniów, którzy zmierzyli się z pytaniami w ścisłym finale.

Laureatami zostali:

I miejsce: Filip Madura (SP Żarówka, opiekun Agnieszka Kopacz)

II miejsce: Amelia Ryś (SP Zdziarzec, opiekun Agnieszka Harchut)

III miejsce: Crystian Pinto (SP Podborze, opiekun Anna Trzaskuś)

Do rozgrywek 1 z 10 zakwalifikowali się m.in. Martyna Juzba (SP Dulcza Welka) i Alan Wisz (SP Ruda).

Realizacja przedsięwzięcia (w tym zakup nagród dla uczestników) była możliwa dzięki wsparciu finansowemu dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Radomyślu Wielkim Andrzeja Przybyszewskiego oraz Janusza Buczka - prezesa Banku Spółdzielczego w Radomyślu Wielkim. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Otylia Mazur - nauczycielka matematyki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej.

17 marca 2023