Skaldowie zagrają w Radomyślu

Powiększ
Skaldowie zagrają w Radomyślu
Podczas tegorocznych Dni Radomyśla Wielkiego 16 lipca swoje największe przeboje zagra i zaśpiewa muzyczna legenda wszechczasów - zespół Skaldowie.

Grupa powstała w 1965 roku w Krakowie. Trzon zespołu stanowili i nadal stanowią muzykalni, rozśpiewani i grający na różnych instrumentach bracia Zielińscy: Andrzej oraz Jacek. Podczas prawie 60-letniej historii istnienia, muzycy nagrali ponad 500 piosenek. Mimo upływu czasu piosenki Skaldów nie utraciły swojego wdzięku i świeżości. Są bardzo często odtwarzane przez rozgłośnie radiowe w Polsce. Umiejętne połączenie brzmień rocka z elementami folk i muzyki góralskiej zaowocowało wspaniałymi kompozycjami. Swój sukces zespół zawdzięcza znakomitym tekstom, które pisali dla nich tacy twórcy jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Leszek Aleksander Moczulski czy Andrzej Kuryło. Kultowe przeboje takie jak np. „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Dopóki jesteś”, „Króliczek”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, „Z kopyta kulig rwie”, „Wszystko kwitnie wkoło”, które są kompozycjami Andrzeja Zielińskiego i wiele innych, przyniosły im ogromną popularność oraz mnóstwo nagród. Koncertowali w kraju, w wielu państwach europejskich oraz ośrodkach polonijnych w USA i Kanadzie.

Muzyka tworzona przez braci Zielińskich jest oryginalna, niepowtarzalna i całkowicie odporna na upływający szybko czas. Koncert Skaldów to wyjątkowa okazja na przypomnienie starszemu pokoleniu i poznanie młodszemu, jednej z największych legend polskiej sceny muzycznej. Na scenie towarzyszyć będzie artystom uzdolniona muzycznie rodzina. 

26 kwietnia 2023