Niektórzy lubią poezję…

Powiększ
Niektórzy lubią poezję…
Rok 2023 został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej. W związku z tym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej zostały podjęte działania w ramach projektu edukacyjnego związanego z twórczością poetki z Krakowa, która została noblistką.

W działania projektowe włączyli się uczniowie klas IV –VIII oraz drugoklasiści. Na lekcjach języka polskiego poznawali sylwetkę Szymborskiej i jej wiersze, tworzyli do nich ilustracje, układali lepieje, a niektórym udało się napisać własne teksty poetyckie zainspirowane wierszami poetki. Na lekcjach plastyki przygotowali zakładki do książek z cytatami, wyklejanki, kolaże oraz portrety poetki. Wszystkie prace powstawały przy piosence Sanah do tekstu "Nic dwa razy się nie zdarza”. Powstała z nich wystawa, którą można oglądać na korytarzu szkoły.

19 kwietnia br. podsumowanie i prezentację projektu uświetniła swą obecnością Beata Pleban, poetka oraz nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim. Uczniowie poznali twórczość naszego gościa, recytowali jej liryki, a pani Beata doceniła i nagrodziła młodych autorów startujących w konkursie na najlepszy wiersz i najlepszy lepiej.

Mamy nadzieję, że uczestnicy dzisiejszego spotkania miło spędzili czas i wyszli z sali bogatsi o nowe doświadczenia.

16 maja 2023