Gala dla laureatów

Powiększ
Gala dla laureatów
We worek, 30 maja, laureaci konkursów przedmiotowych z podkarpackich szkół podstawowych odebrali wyróżnienia i statuetki. Wśród uhonorowanych nie zabrakło przedstawicielki z naszej gminy.

 

Uroczystość podsumowująca wyniki tegorocznych konkursów odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Dyplomami i statuetkami wyróżniono 312 laureatów. Wśród laureatów z historii znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej w Zdziarcu – Zofia Siembab. Gala była również okazją do wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji i Nauki. W sumie w tym roku odbyło się 13 konkursów przedmiotowych, w których udział wzięło prawie 16,5 tys. uczniów. Uzdolnionym uczniom pogratulowały wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch. Wojewoda w swoim wystąpieniu podkreśliła, że bardzo się cieszy, że tak liczne grono młodych ludzi wzięło udział w konkursach wiedzy. - Dla was ten rok szkolny jest niewątpliwie rokiem sukcesu, który osiągnęliście dzięki ciężkiej i systematycznej pracy. Warto wyrastać ponad przeciętność, warto wykonywać tę ciężką pracę, chociaż trzeba też w niej odnaleźć wielką radość i satysfakcję – powiedziała wojewoda.
Ewa Leniart podziękowała również  rodzicom i nauczycielom, którzy wspierają swoich podopiecznych w rozwijaniu zainteresowań i talentów. 
Zofię Siembab, uczennicę klasy VIII, do konkursu z historii przygotowywała Bożena Rajska.

1 czerwca 2023