Kolejne sukcesy instrumentalistów

Powiększ
Kolejne sukcesy instrumentalistów
Minione majowe tygodnie obfitowały w udane występy uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Radomyślu Wielkim na konkursach muzycznych.

 

29 maja odbył się XV Makroregionalny Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych w Kolbuszowej, na którym Jan Szczerbiński z klasy trąbki Erwina Żebry oraz zespół "Ad MaioreS" w składzie: Szymon Siedlik, Mikołaj Sitko i Adam Sztorc z klasy waltorni i puzonu Agnieszki Siedlik zdobyli pierwsze nagrody. Z trzecią nagrodą wróciła Julia Olchawa z klasy trąbki Erwina Żebry.

Z kolei 18 maja na I Brass Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Łańcucie Mikołaj Sitko i Anna Kozioł zdobyli wyróżnienia.

Sukcesem "Ad MaioreS" zakończył się też występ na IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej, który 11 maja odbył się w Jarosławiu. Nasz zespół na zajął tam pierwsze miejsce.

Gratulacje dla Zuzanny Kurek i Mateusza Ślęczkowskiego, którzy zostali laureatami XIII Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych I Stopnia w Strzyżowie. Zuzia zajęła pierwsze miejsce, a Mateusz drugie.

Natomiast podczas VI Wiosennych Spotkań Młodych Gitarzystów w Pruchniku, które odbyły się 13 maja, Zuzanna Kurek zdobyła drugą nagrodę, a Mateusz Ślęczkowski trzecią. Dodajmy, że oboje są uczniami Elżbiety Laskowskiej.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów i nauczycieli prowadzących.

5 czerwca 2023