Rodzina – tu wszystko się zaczyna

Powiększ
Rodzina – tu wszystko się zaczyna
18 czerwca w Dąbrówce Wisłockiej miał miejsce Piknik Integracyjny pod hałasem „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”.

 

Imprezę otworzyła pani dyrektor Joanna Wolak, powitała licznie przybyłych rodziców naszych uczniów oraz mieszkańców wsi. Na widowni zasiedli także: Józef Rybiński- Burmistrz Radomyśla Wielkiego, ks. Proboszcz Sylwester Krużel, radny wsi Stanisław Stec oraz wieloletnia dyrektor szkoły Stanisława Syper.

W pierwszej części uroczystości zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy przygotowali część artystyczną złożoną z piosenek, skeczy „Familiada”, „W poczekalni”, przedstawienia „Czerwony Kapturek” oraz tańców „Na folkową nutę” i „Twist”. Uczniowie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Następnie starsi i młodsi  mogli skorzystać z kiełbasek z grilla, pysznych ciast upieczonych przez Trójki Klasowe z Rady Rodziców, ciastek, zimnych napoi, kawy, herbaty. Wieczorem można było skosztować wspaniałego bigosu. Nikt nie mógł wyjść z pikniku głodny.

Na boisku szkolnym rozstawiono dmuchane zamki dla różnych grup wiekowych, więc każde dziecko mogło do woli zjeżdżać, skakać na trampolinie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a w przerwach poczęstować się watą cukrową i popcornem oraz lodami, które przyniosły ochłodę w to gorące popołudnie. Dorośli, dzieci i młodzież mieli kolejny raz okazję spędzić wolny czas bez zachowań szkodzących zdrowiu.

Dużą atrakcją popołudnia okazały się odwiedziny zaprzyjaźnionych motocyklistów z MotoLewartu z Radomyśla Wielkiego. Ryk silników, marki motocykli zainteresował małych i dużych uczestników pikniku. Była to okazja pokazania możliwości realizowania różnych zainteresowań i hobby w duchu przestrzegania bezpieczeństwa na drodze i bez korzystania z używek.

Kiedy młodsi korzystali ze zjeżdżalni, ich rodzice, młodzież z Dąbrówki Wisłockiej mogła potańczyć. O dobór muzyki tanecznej zadbał pan Grzegorz Lasek odtwarzając największe hity muzyki tanecznej. Piknik zakończył się późnym wieczorem dla uczniów, ale starsi bawili się dużo dłużej. Zadbano o segregację odpadów, były rozstawione kosze, a  w kilku miejscach rozstawiono sprzęt do mycia rąk w celu zachowania higieny.

Dyrektor Joanna Wolak serdecznie podziękowała sponsorom, dzięki którym mógł odbyć się piknik: Gminie Radomyśl Wielki, Poldim-Bud –Producentowi kostki brukowej i wyrobów betonowych w Dąbrówce Wisłockiej, Jolancie i Stanisławowi Majom F.H.U.P- Dąbrówka Wisłocka, Magdalenie i Piotrowi Machnikom - „Mania imprezowania”, Marianowi i Halinie Warjasom - Piekarnia WARJAS w Rudzie, Małgorzacie i Ryszardowi Batko Dąbrówka Wisłocka, Danucie i Janowi Kiziorom Dąbrówka Wisłocka, Anecie i Konradowi Balickim - „Colorownia s,c,”, zarządowi Zakładów Mięsnych Dobrowolscy Sp. z o.o. Wadowice Górne, Państwu Dudkom - Wędliny Przetwórstwo Mięsne w Radomyślu Wielkim, Państwu Mrozowskim - Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mrozowski Kazimierz w Radomyślu Wielkim, Joannie i Tomaszowi Majom, Marii i Sławomirowi Skarbkom oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Wisłockiej, którzy przyjęli uczestników pikniku w swych gościnnych progach remizy. Wszystkim firmom, osobom, którzy przyczynili się do organizacji pikniku jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

23 czerwca 2023