Zajęcia z robotyki i fotografii

Powiększ
Zajęcia z robotyki i fotografii
Szkoła Podstawowa w Partyni wraz z organem prowadzącym Gminą Radomyśl Wielki oraz we współpracy ze stowarzyszeniem Impuls zakończyła realizację projektu „Moja pasja - moja przyszłość. Robotyka i programowanie oraz fotografia i video”. Sfinansowany on został ze środków Fundacji PZU.

 

Projekt polegał na organizacji zajęć pozalekcyjnych z robotyki, fotografii i filmowania dla młodzieży szkolnej w celu odkrywania nowych hobby i zdolności oraz rozwijania w uczniach kreatywności.

W ramach zajęć uczniowie zdobywali wiedzę na temat fotografii, technik wideo, nowoczesnych środków przekazu i zapisu cyfrowego zarówno obrazu statycznego, jak i dynamicznego. Poznawali nowoczesne urządzenia takie jak, drony, gimbale, aparaty cyfrowe bezlusterkowe i lusterkowe.

Na zajęciach z robotyki młodzież poznawała techniki programowania urządzeń elektronicznych, robotów, różne metody tworzenia algorytmów pomocnych podczas procesu projektowania systemów informatycznych. Uczniowie zapoznali się z podstawami robotyki i programowania, poszerzyli swoją wiedzę z innych dziedzin ścisłych; rozwijali swoje zdolności matematyczno-techniczne, co pozwoliło pobudzić kreatywność, wyobraźnię oraz logiczne myślenie.

Zajęcia odbywały się od stycznia do czerwca 2023 r. w budynku szkoły.

Logo PZU

26 czerwca 2023